Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKazachstańska firma poszukuje inwestora do produkcji artykułów chemii gospodarczej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Irena Laskowska | 2019-02-12 01:28:25
kazachstan, chemia gospodarcza, inwestycje

Kazachstańska Spółka TOO „Tauasar-KKŻKOM” będąca producentem detergentów syntetycznych w Szachtinsku (w obwodzie Karagandyjskim Republki Kazachstanu) poszukuje partnera/ inwestora specjalizującego się w produkcji artykułów chemii gospodarczej.

Spółka TOO „Tauasar-KKŻKOM” jest właścicielem zakładu detergentów syntetycznych w Szachtinsku, w obwodzie Karagandyjskim.

Zakład został uruchomiony w 1974 r. jako pzredsiębiorstwo produkujące artykuły FMCG: detergenty syntetyczne w proszku i płynie; mydło toaletowe i szare; szampon srodki myjące z pianą. Zakład był jednym z trzech największych zakładów produkujących detergenty syntetyczne na terytorium b. Związku Radzieckiego: PO „Nowomoskowskbytchim” (obecnie właścicielem jest „Procter&Gamble”) oraz PO „Chimprom Winnica” (obecnie właścicielem jest OAO „Newskaja Kosmetika”). Moce produkcyjne zakładu wynosiły 53,8 tys. ton rocznie, w tym:

- środków myjących w proszku – 30,0 tys.ton;

- środków myjacyh w płynie – 8,0 tys.ton;

- mydła toaletowego i szarego – 15,8 tys.ton.

Wszystkie produkowane produkty, tj. proszki do prania (7 marek hadlowych), środki myjące w płynie (6 marek handlowych), szampony (4 marki handlowe), mydło toletowe (ponad 20 marek handlowych) oraz mydło szare dystrybuowane było w całym Kazachstanie oraz krajach Azji Środkowej i Syberii Wschodniej.

Zakład zlokalizowany jest w obwodzie Karagandyjskim (środkowa część Kazachstanu) w miejscowości Szachtinsk, która jest centrum Karagandyjskiego basenu węglowego. Sieć dróg dojazdowych i komunikacji inżynieryjno-technicznych jest rozwinięta. Miejscowość jest zlokalizowana w 40 km od Kargandy i 240 km od Astany.

Do 2000 r. przedsiębiorstwo zostało w całości przebudowane i zmodernizowane, w tym hala produkcyjna granulowanych detergentów syntetycznych w proszku procesem wieżowym. W 2001 r. zakład ponownie zaczął produkować proszek do prania wg standardów europejskich na spzęcie włoskiej firmy „Ballestra” o mocy 60 tys.ton rocznie. Zmodernizowany Zakład rozpoczął także produkcję czterech rodzajów syntetycznego proszku do prania kategorii B oraz trzech rodzajów kategorii, z marką handlową „VESTA”. Hala do produkcji środków myjących w płynie oraz mydła nie funkcjonuje i wymaga modernizacji.

W produkcji proszku do prania, w celu uzyskiwania pary i gorącego powietrza, na naszym zakładzie stosowany jest mazut i paliwo diesla. Ale w 2019 r. Szachtinsk zostanie podłączony do gazociągu magistralnego. Wtedy planujemy rozpocząć produkcję proszku do prania na gazie przyrodniczym, co znacznie zmniejszy koszt własny naszych produktów. Zbadaliśmy wspólczesne tendencje na rynku towarów chemii gospodarczej, dlatego aktualnie chcielibyśmy przede wszystkim produkować środki myjące, czyszczące i dezynfekcyjne w płynie. Wg naszej wiedzy polskie doświadczenia w tym zakresie osiągnęły wysokich wyników. Chcielibyśmy nawiązać współpracę partnerską w zakresie wspólnej produkcji i dystrybucji całego spectru artykułów chemii gospodarczej na naszym zakładzie. Jednocześnie chielibyśmy zwrócić uwagę, że Kazachstan jest członkiem Unii Euroazjatyckiej, więc dla naszych towarów są otwarte rynki Unii Celnej i Azji Centralnej.

 

Panabiek Kikimow – Dyrektor

TOO „Tauasar-KKŻKOM”

Tel./faks: +7 727 395 60 06

e-mail: tauasark@mail.ru
Pliki do pobrania

Prezentacja zakładu - wersja angielska
pdf | 947.1 KB
Pobierz
Prezentacja zakładu - wersja rosyjska
pdf | 987.5 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Eastchem Ltd, supplier of chemical raw materials, Potassium carbonate K2CO3, Potassium sulphate K...

Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
Polska - Zawiercie (miasto) 2020-11-24 Dodał: Pozostałe wyroby chemiczne, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Eastchem Sp. z o.o. - węglan potasu potaż potas K2CO3 siarczan potasu sop K2SO4 chlorek potasu mo...

Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
Polska - Zawiercie (miasto) 2020-04-29 Dodał: Wyroby chemiczne w formach podstawowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert