Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrywatyzacja w Kazachstanie po I półroczu 2018 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2018-12-20 10:01:58
prywatyzacja, kazachstan

Na posiedzeniu Rządu Republiki Kazachstanu pod przewodnictwem Premiera Bakytżana Sagintajewa rozpatrzono przebieg prywatyzacji obiektów w Kazachstanie.

Minister Finansów RK Bachyt Sułtanow, podsumowując I półrocze 2018 roku, poinformował, że z 887 obiektów Zintegrowanego Planu Prywatyzacji wystawiono na sprzedaż 502 obiekty, z których sprzedano 421 obiektów na łączną kwotę 216 mld KZT. Na etapie reorganizacji i likwidacji znajduje się 266 obiektów, realizacja Zintegrowanego Planu Prywatyzacji z uwzględnieniem obiektów podlegających reorganizacji i likwidacji wynosi 77,4%.

Minister Sułtanow zaznaczył, że planowano wystawić na sprzedaż 104 obiekty, jednak faktycznie wystawiono 89 obiektów, a w stosunku do 15 obiektów podjęto decyzję o reorganizacji i likwidacji. Z wystawionych na sprzedaż obiektów sprzedano 39 na łączną kwotę 36 mld KZT.

Ponadto, do wykazu obiektów podlegających prywatyzacji zostanie dołączonych 38 obiektów własności komunalnej i korporacji społeczno-przedsiębiorczych* (*spółka akcyjna utworzona na mocy decyzji Rządu RK, która nie mniej niż 50% zysku od prowadzonej działalności przeznacza na realizację projektów społecznych w tym regionie, w którym została utworzona).

Generalnie, proces prywatyzacji odbywa się zgodnie z harmonogramem. Do końca br. na sprzedaż zostanie wystawionych 87 obiektów, wśród których 20 obiektów stanowią własność państwową, 31 obiektów – własność komunalną, 36 aktywów należą do sektora quasi-państwowego.

Minister Gospodarki Narodowej Sulejmenow poinformował, że w ramach wykonywanej pracy w zakresie realizacji Zintegrowanego Planu Prywatyzacji na lata 2016-2020, wspólnie z Funduszem Dobrobytu Narodowego „Samruk Kazyna” w celu przystąpienia spółek funduszu do IPO opracowywany jest pakiet poprawek do Ustawy „O rynku papierów wartościowych”.

Zastępca Prezesa Zarządu Funduszu Dobrobytu Narodowego „Samruk Kazyna” A.Ajdarbajew poinformował, że w ramach wykonania przez Fundusz Zintegrowanego Planu Prywatyzacji według stanu na 1 lipca 2018 roku sprzedano 80 aktywów na kwotę 139,78 mld KZT, 64 aktywa przekazano do reorganizacji lub likwidacji.

Poza tym, szczególną uwagę poświęca się ewentualnemu IPO największych spółek narodowych. 3 spółki z 6 spółek-kandydatów już prowadzą przygotowania do ewentualnych transakcji IPO, takie spółki, jak Kazakhtelecom, Kazatomprom i Air Astana.

Więcej informacji na temat prywatyzacji:

  • www.gosreestr.kz (jednolita elektroniczna platforma transakcyjna działająca na zasadzie "jednego okienka" dla sprzedawców i kupujących, gdzie publikowane są informacje o sprzedaży, cenach i rodzajach transakcji, aktualizowane codziennie);
  • www.privatization.gov.kz (portal internetowy utworzony przez "Kazakh Invest" S.A. w celu przyciągania maksymalnej liczby inwestorów zagranicznych; zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat prywatyzacji w Kazachstanie).

W pliku do pobrania znajduje się Wykaz obiektów podlegających prywatyzacji (według stanu na dzień 12.04.2018 r.), Zintegrowany Plan Prywatyzacji na lata 2016-2020 oraz prezentacje poszczególnych projektów "Funduszu Dobrobytu Narodowego "Samruk-Kazyna" S.A., wystawionych na sprzedaż w ramach prywatyzacji.

 

Źródło:

https://primeminister.kz/ru/news/zasedanie-pravitelstva-rk/v-kazahstane-za-polgoda-privatizirovali-421-obekt-b-sultanov-16864?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=v-kazahstane-za-polgoda-privatizirovali&utm_content=21126144

Zdjęcie:

http://atameken.kz/

 
Pliki do pobrania

Wykaz obiektów podlegających prywatyzacji
pdf | 177.3 KB
Pobierz
Plan prywatyzacji 2016-2020
pdf | 1.49 MB
Pobierz
Capec JSC_Plany for the production of chlorine and caustic soda by membrane method
pdf | 155.93 KB
Pobierz
Project Santiago_gas field in the South-Kazakhstan region
pdf | 191.46 KB
Pobierz
JSC Kazakh British Technical University
pdf | 336.35 KB
Pobierz
KazMorTransFlot LLP_transportation of oil on the Caspian and Open seas, Fleet services for offshore oil projects
pdf | 657.28 KB
Pobierz
Kylytu LLP_exploration works, extraction, storage, transportation and processing of molybdenum-copper ores
pdf | 103.93 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Poidełko dla ptaków do ogrodu

Dekoracją tego poidełka są 4 ptaszki siedzące na krawędzi misy. Poidełko dla ptaków w ogrodzie to...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków - fontanna

Mała fontanna, która może pełnić też rolę poidełka , ma tę zaletę że słychać jeszcze przy tym szu...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Pagoda - orientalna ozdoba do ogrodu

W aktualnej ofercie oferowana przez nas betonowa i popularna Pagoda ogrodowa jest dostępna w wie...
Polska - Nowa Sól 2020-06-01 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert