Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNajlepsze banki Kazachstanu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2016-01-15 07:16:49
kazachstan, banki

Najlepsze banki Kazachstanu

Już po raz trzeci z rzędu dziennik „Kapital.kz” przyznał wyróżnienia w kategorii „Najlepsze banki Kazachstanu”. Banki oceniane są pod względem wyników finansowych, wpływu na sektor bankowy, poziomu oferowanych usług i wprowadzanych innowacji. Ranking opracowywany jest na podstawie przeglądu i analizy informacji zamieszczanych na stronach internetowych banków, a także materiałów dostępnych w mediach.

Zwycięzcą w kategorii „Wydarzenie roku” został Narodowy Bank Kazachstanu, a wydarzeniem, które zapewniło mu zwycięstwo było mianowanie Pana Daniara Akiszewa jego prezesem w miejsce Pana Karima Kelimbietowa.

Za najbardziej dynamicznego gracza sektora bankowego w 2015 r. w RK uznany został Bank RBK. W ciągu ostatniego roku RBK otworzył 7 nowych placówek w Kazachstanie oraz nowe VIP-centrum w Szymkencie.

W kategorii „Bank najbliższy klientowi” triumfatorem został Kaspi Bank. Obecnie posiada on 280 placówek i 4000 terminali płatnczych w całym kraju. Dodatkowo bank oferuje usługi na swoich platformach internetowych, takich jak Kaspi Portfel i Kaspi Sklep.

„Najbardziej rozwinięty bank” to kategoria, w której zwyciężył Kazkomertsbank (Kazkom). W 2015 r. doszło do ostatecznego połączenia Kazkomu i Banku BTA. Kazkom prowadzi również intensywne działania marketingowe. We wrześniu minionego roku bank poinformował, że został wyłącznym kazachstańskim partnerem firmy Booking.com.

Nagrodę w kategorii „Najlepszy bank w sferze wprowadzania finansowego know-how w Kazachstanie” otrzymał Bank CenetrKredit. Swoje udziały w CentrKredit posiada koreański Koomin Bank, który dużą uwagę przywiązuje do wykorzystywania w bankowości najnowszych technologii.

Bank Astana został zwycięzcą w kategorii „Najbardziej innowacyjna instytucja finansowa”. Bank otrzymał wyróżnienie za wprowadzenie nowych rozwiązań w świadczeniu usług dla klientów indywidualnych, m.in. takich jak dostarczanie kart kredytowych do domu klienta.

ATF Bank został wyróżniony w kategorii „Najbardziej aktywny bank w ulepszaniu swojego serwisu”. W 2015 r. bank wprowadził nowy system obsługi we wszystkich swoich filiach. Kluczowymi instrumentami systemu są: opytmalizacja procesów biznesowych, zmiana formatu oddziałów i organizacji pracy personelu. Dzięki wprowadzonym zmianom bank zwiększył liczbę klientów o 16%, o 20% zwiększyła się liczba operacji bankowych, a czas obsługi kilentów został skrócony o 40%.

W ostatniej kategorii „Najbardziej dynamicznie rozwijająca się spółka-córka rosyjskiego banku”, już kolejny raz zwyciężył Sbierbank-Kazachstan. Bank zanotował największy wzrost portfela kredytowego (na dzień 1 listopada 2015r. wzrost ten wyniósł 31,2%).

 

Zródło: kapital.kz