Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWładze Kazachstanu wprowadziły zerowe stawki celne na eksport wszystkich rodzajów produktów ropopochodnych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2020-04-08 09:16:54
kazachstan, eksport, ropa naftowa, cło

Gwałtowny spadek giełdowych notowań cen ropy naftowej, będący rezultatem zerwania porozumienia OPEC+, doprowadził do nieopłacalności eksportu produktów ropopochodnych z Kazachstanu.

Ponadto, wprowadzenie Stanu Nadzwyczajnego na terenie Republiki Kazachstanu, w związku z epidemią koronawirusa, spowodowało znaczne obniżenie się popytu wewnętrznego na tego rodzaju produkty.

Łącznie, obydwie te przyczyny doprowadziły do wyczerpywania się możliwości dalszego magazynowania produktów ropopochodnych w zbiornikach rezerwowych. Może to w rezultacie doprowadzić do spadku produkcji wszystkich takich produktów, w tym także ważnych z socjalnego punktu widzenia, jak i tych, które są przedmiotem eksportu (benzyna, olej napędowy, paliwo lotnicze, sprężony gaz itd.), a finalnie nawet do zatrzymania produkcji w zakładach rafineryjnych i petrochemicznych.

W celu umożliwienia eksportu produktów ropopochodnych, na które nie ma popytu na rynku wewnętrznym, Minister Handlu i Integracji RK – Bahyt Sułtanow wydał rozporządzenie o wprowadzeniu na okres od 1 kwietnia br. do końca roku 2020, zerowych stawek ceł na eksport z Kazachstanu tych produktów. Rozporządzenie obejmuje umowy, rodzące skutki prawne od 1 kwietnia 2020 r.

 

Źródło: https://www.zakon.kz/5015274-vlasti-kazahstana-obnulili-eksportnye.html

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków do ogrodu

Dekoracją tego poidełka są 4 ptaszki siedzące na krawędzi misy. Poidełko dla ptaków w ogrodzie to...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków - fontanna

Mała fontanna, która może pełnić też rolę poidełka , ma tę zaletę że słychać jeszcze przy tym szu...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert