Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDziałania podejmowane przez Rząd Kazachstanu w związku z epidemią koronawirusa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2020-03-04 12:18:32
kazachstan, koronawirus

Od 6 stycznia br. Ministerstwo Ochrony Zdrowia Republiki Kazachstanu wprowadziło 3 etapy wzmocnienia działań na rzecz zapobiegania wwozu i rozpowszechnienia infekcji koronawirusa.

Z dniem 1 marca br. został wprowadzony 4. etap wzmocnienia, który poszerza ilość państw, do osób przyjeżdżających z których stosowane są procedury kwarantanny (Korea Południowa, Japonia, Włochy, Hongkong, Taiwan oraz Makao).

Rząd opracował Algorytm działań w przypadku ujawnienia i rozpowszechnienia infekcji koronawirusa w Kazachstanie (Plan B).

Zostały wstrzymane regularne loty, przejścia graniczne, przewozy kolejowe/samochodowe pasażerów z/do Chin. Z dniem 3 lutego br. wstrzymano wydawanie wiz wszystkim obywatelom zagranicznym w Chinach.

Z dniem 1 marca br. zmniejszono ilość regularnych lotów Nur-Sułtan – Seul oraz Ałmaty – Seul z 9 do 3 rejsów tygodniowo.

Z dniem 5 marca br. zmniejszona zostanie ilość połączeń lotniczych z Azerbejdżanem, a także wprowadzony zostanie zakaz wjazdu do Kazachstanu obywatelom Iranu.

W dniu 2 marca br. na posiedzeniu Rządu RK zostały rozpatrzone działania na rzecz zapobiegania rozpowszechnieniu koronawirusa na terenie Kazachstanu. Osoby przyjeżdżające z Chin oraz Iranu poddane będą kwarantannie na okres 14 dni, następnie w ciągu 10 dni po wypisaniu będą znajdować się pod kontrolą lekarską.

Wg stanu na 4 marca 2020 r. w Kazachstanie nie ma zakażonych koronawirusem. Premier RK polecił wzmocnić kontrolę sanitarno-epidemiologiczną na wszystkich punktach granicznych oraz zapewnić gotowość do realizacji działań zaplanowanych w Algorytmie działań.

Dodatkowo polecono zaproponować przeniesienie wcześniej zaplanowanych w Kazachstanie dużych przedsięwzięć międzynarodowych, wstrzymanie wydawania wiz tranzytowych, elektronicznych, turystycznych dla krajów z niebezpieczną sytuacją rozpowszechnienia infekcji koronawirusa.

Urzędom miasta (Akimatom) oraz Ministerstwu Pracy Kazachstanu polecono wstrzymać wydawanie pozwoleń na pracę dla zagranicznej siły roboczej dla obywateli krajów z niebezpiecznym poziomem infekcji koronawirusa.