Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWizyta polskiej delegacji oficjalnej w Nur-Sułtanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2019-05-23 12:49:32
kazachstan, gospodarka, współpraca

W dniach 15-16 maja 2019 roku w Kazachstanie przebywała polska delegacja oficjalna na czele z Panem Tadeuszem Kościńskim – Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości Technologii RP, w związku z udziałem w Astańskim Forum Ekonomicznym.

W składzie delegacji byli również:

  • Pan Krzysztof Senger – Wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.
  • Pan Dawid Cecuda – Country Manager w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

 

W dniu 15 maja br. ZBH w Kazachstanie zorganizowało spotkanie polskiej delegacji z firmami polskimi oraz kazachstańskimi ściśle współpracującymi z Polską: EKO Impuls Sp. z o.o. (produkcja mikrosfery), EuroTradingCenter (dystrybutor polskiej chemii gospodarczej), FCA Sp. z o.o. (integrator systemów światłowodowych), Global Development (nieruchomości biurowe), SANTO Member of Polpharma Group (polski inwestor, producent farmaceutyków), SELENA (polski inwestor, producent chemii budowlanej), Polsko-Kazachstańskie Centrum Biznesowe TOMIRIS (dystrybucja polskich towarów).

Podczas dyskusji przedstawiciele w/w firm mieli możliwość opowiedzieć o swojej działalności, podzielić się sukcesami oraz omówić kwestie związane z trudnościami prowadzenia biznesu zarówno w Kazachstanie jak i w Polsce.

 

W dniu 16 maja br. część delegacji udała się na posiedzenie plenarne Astańskiego Forum Ekonomicznego z udziałem obecnego prezydenta Kazachstanu Pana Kassym-Żomart Tokajewa oraz pierwszego prezydenta Kazachstanu Pana Nursułtana Nazarbajewa. Następnie Pan Minister Tadeusz Kościński wystąpił podczas panelu Cyber & Digital Security.

 

Po sesji plenarnej delegacja PAIH S.A. odbyła spotkania w Holdingu Narodowym BAITEREK oraz Międzynarodowym Centrum Finansowym Astana. Podczas spotkania strony wymieniły się informacją o działalności reprezentowanych instytucji oraz uzgodniły dalszą współpracę poprzez ZBH PAIH S.A. w Kazachstanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

W godzinach popołudniowych, na terenach Forum odbyło się spotkanie Pana Ministra T. Kościńskiego z Wiceministrem Spraw Zagranicznych, Współprzewodniczącym Polsko-Kazachstańskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej Panem Romanem Wasilenko.