.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkania w instytucjach państwowych z udziałem firm polskich w Turkiestanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2018-10-01 13:33:00
kazachstan, it, współpraca

W dniu 27 września 2018 r. w Turkiestanie odbyły się spotkania z Akimem (Wojewodą) obwodu Turkiestańskiego Panem Żanseitem Tujmebajewem oraz przedstawicielami Socjalno-Przedsiębiorczej Korporacji (SPK).

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas spotkania z Akimem obwodu uzgodniono m.in. podpisanie Memorandum o współpracy pomiędzy firmą FCA Sp. z o.o. a Akimatem (Urzędem wojewódzkim) obwodu Turkiestańskiego oraz organizację misji gospodarczej z Polski do regionu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPK to regionalna instytucja rozwoju, skutecznie zarządzająca aktywami, stymulująca aktywność gospodarczą w sektorach rozwoju obwodu, w tym poprzez przyciąganie inwestycji, a także występująca w roli katalizatora tworzenia konkurencyjnych i stabilnych zakładów.

Podczas spotkania z przedstawicielami SPK ekspert ZBH w Kazachstanie Lyubov Papurina szczegółowo omówiła możliwości współpracy z instytucją oraz możliwość podpisania Memorandum o współpracy.

Określono podstawowe projekty, w które mogłyby być zaangażowane polskie firmy. Są to m.in.:

- przetwórstwo warzyw i owoców

- przetwórstwo roślin oleistych

- hodowla bydła oraz przetwórstwo mięsne

- przetwórstwo bawełny, ewentualnie produkcja odzieży i obuwia

- nowe technologie w różnych sektorach gospodarki

Przedstawiciele SPK zadeklarowali wszelkie wsparcie działań ZBH w Kazachstanie na terenie obwodu, w tym w zakresie organizacji misji gospodarczej firm polskich. Przekazały również listę projektów inwestycyjnych obwodu.