Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWizyta w Kazachstanie delegacji z województwa lubelskiego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2018-05-23 07:12:43
województwo lubelskie, obwód ałmatynski, ochrona zdrowia, kazachstan

W dniach 12-15 maja br. w Kazachstanie przebywała delegacja z województwa lubelskiego pod przewodnictwem Ewy Dudziak – Dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim.

Wizyta zorganizowana została w związku z podpisanym memorandum o współpracy pomiędzy Wieloprofilowym Szpitalem w Tałdykorganie a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej w dniu 4 kwietnia br. podczas wizyty w Tałdykorganie delegacji na czele z Marszałkiem województwa lubelskiego – Sławomirem Sosnowskim.

W dniu 12 maja w Astanie odbyło się spotkanie Kierownika ZBH w Kazachstanie – Julii Horodeckiej z delegacją z województwa lubelskiego.

W dniu 14 maja br. delegacja udała się do Tałdykorganu, gdzie odbyło się zwiedzanie Wieloprofilowego Szpitala oraz przeprowadzono seminarium dla pracowników szpitala i dyrektorów innych szpitali województwa ałmatyńskiego.

W dniu 15 maja br. delegacja miała spotkanie z Rektorem Kazachskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. S.D. Asfendijarowa, po czym odbyło się seminarium analogicznie jak w Tałdykorganie, dla dyrektorów szpitali miasta Ałmaty.

Podczas pobytu w Tałdykorganie i Ałmaty polskiej delegacji towarzyszyła i udzieliła wsparcia merytorycznego Lyubov Papurina – Ekspert ZBH w Kazachstanie.