.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja do Kazachstanu delegacji z województwa lubelskiego na czele z Marszałkiem Sławomirem Sosnowskim

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2018-04-09 18:27:17
polska, kazachstan, lubelskie, obwód ałmatyński, współpraca gospodarcza

W dniach 4-5 kwietnia 2018 r. w Kazachstanie z oficjalną wizytą przebywała delegacja województwa lubelskiego na czele z Panem Marszałkiem Sławomirem Sosnowskim.

Organizatorami misji byli: Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego, Ambasada Kazachstanu w Warszawie, Akimat obwodu ałmatyńskiego oraz ZBH PAIH S.A. w Kazachstanie. W dniu 4 kwietnia br. w Tałdykorganie – stolicy obwodu ałmatyńskiego odbyło się spotkanie z Akimem (Marszałkiem) obwodu Panem Amandykiem Batałowem. Podczas spotkania omówiono kierunki dalszych relacji dwustronnych. Na zakończenie spotkania podpisano Memorandum o współpracy międzyregionalnej pomiędzy Akimem obwodu ałmatyńskiego i Marszałkiem województwa lubelskiego. Strony zaznaczyły, że podpisanie memorandum uaktywni wymianę doświadczeń między regionami obu krajów i pomoże realizować udane projekty w zakresie przedsiębiorczości, rozwoju wymiany kulturowej i młodzieżowej.

Następnie oficjalna delegacja zwiedziła Kompleks wystawienniczy, w którym odbyły się targi producentów obwodu ałmatyńskiego. Goście mieli możliwość zapoznać się z lokalnymi wyrobami, przedstawiającymi praktycznie wszystkie sfery gospodarki: budownictwo, przemysł spożywczy, rolnictwo, farmaceutyka, przemysł lekki, energetyka i inne.

Kontynuując wizytę roboczą, delegacja z Polski wzięła udział w posiedzeniu regionalnej rady inwestorów.

W trakcie posiedzenia każda ze stron bardziej szczegółowo zaprezentowała swoje zasoby.

Po wymianie zdań rozmówcy wyrazili pewność, iż oficjalna wizyta i przeprowadzone spotkania będą sprzyjać dalszemu wzmocnieniu partnerstwa strategicznego.

Rezultatem przeprowadzonych rozmów było podpisanie kolejnego memorandum pomiędzy Wieloprofilowym Szpitalem w Tałdykorganie a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

W dniu 5 kwietnia br. odbyło się spotkanie z Akimem ilijskiego rejonu obwodu ałmatyńskiego Panem Kydyrkeldi Medeouwem. Przedstawiciele administracji rejonu opowiedzieli stronie polskiej o potencjale przemysłowym i inwestycyjnym oraz zaprosili polskie firmy do inwestowania i nawiązania współpracy z miejscowymi przedsiębiorstwami.