Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolpharma kontynuuje działalnośc inwestycyjną w Kazachstanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2018-02-03 11:00:48
kazachstan, inwestycje, przemysł farmaceutyczny, polska, polpharma, santo

Polpharma rozpoczyna czwarty etap programu inwestycyjnego w Kazachstanie na lata 2018-2022 o wartości inwestycji 37 mln USD.

Spółka „SANTO”, będąca częścią Międzynarodowej Grupy Farmaceutycznej „Polpharma”, realizuje w obwodzie Południowo-Kazachstańskim największy projekt inwestycyjny w zakresie modernizacji produkcji farmaceutycznej „Chimpharm” S.A., zgodnie ze standardami międzynarodowymi GMP (Good Manufacturing Practice).

W latach 2018-2020, w ramach czwartego etapu modernizacji, największego wKazachstanie, zakładu produkcji leków „Chimpharm” S.A., planowana jest budowa nowego laboratorium, odnowienie infrastruktury, modernizacja obiektów logistycznych, odnowienie sprzętu badawczego, a już w marcu 2018 – uruchomienie nowej części produkcji leków w postaci płynów.

Znaczne środki planuje się przeznaczyć na automatyzację podstawowych i pomocniczych procesów produkcyjnych.

„Od 2009 roku obowiązuje w Kazachstanie system zawierania przez jedynego państwowego dystrybutora długoterminowych kontraktów z producentami lokalnymi, na dostawy środków leczniczych, na potrzeby systemu ochrony zdrowia. „Chimpharm” S.A. posiada na dzień dzisiejszy 5 zawartych kontraktów, dzięki którym firma ma zagwarantowaną możliwość realizacji dostaw dla szpitali w Kazachstanie. Długoterminowe kontrakty pozwalają inwestorom, zgodnie z prawem, utrzymywać wielkości sprzedażyco sprzyja tworzeniu nowych współczesnych i konkurencyjnych zakładów farmaceutycznych. Oprócz tego, inwestorzy otrzymują preferencje na mocy kontraktów inwestycyjnych z Ministerstwem ds. Inwestycji i Rozwoju. Lokalni producenci mogą liczyć na preferencyjne kredyty z Banku Rozwoju Kazachstanu. W Kazachstanie dostępne są różne instrumenty i mechanizmy wsparcia miejscowych producentów i inwestorów. „Chimpharm” S.A. korzysta z tych preferencji z maksymalnie możliwą skutecznością” – mówi dyrektor fabryki „Chimpharm” S.A., Pan Rustam Bajgarin.

Obecnie zakład zatrudnia 1200 wykwalifikowanych pracowników, z których część odbyła szkolenia w zagranicznych zakładach Grupy Polpharma. Firma ma zarejestrowanych 115 preparatów z 12 grup farmakologicznych.

 

Źródło: http://www.inform.kz/ru/pol-skiy-investor-vkladyvaet-v-farmproizvodstvo-yuko-dopolnitel-no-37-mln_a3140907