Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWieczór Polsko-Kirgiskiego Biznesu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marina Simonowa | 2016-12-15 11:00:13
kirgistan, biznes, spotkanie

W dniu 2 grudnia w Biszkeku odbył się po raz dziesiąty Wieczór Polsko-Kirgiskiego Biznesu

W uroczystości uczestniczyli polscy dyplomaci akredytowani w Astanie, Ałmaty i Biszkeku:

 

  • Ambasador Tytularny, Konsul Generalny RP w Ałmaty – Pan Andrzej Papierz
  • Radca, Kierownik WPHI w Ałmaty – Pan Włodzimierz Kurowski
  • I Sekretarz w WPHI w Ałmaty – Pan Tomasz Zapalski
  • II Sekretarz Ambasady RP w Astanie – Pan Stefan Hejnowicz
  • Konsul Honorowy RP w Biszkeku – Pan Aleksander Zlatkin

 

Ponadto uroczystość zaszczycili obecnością przedstawiciele kirgiskich władz, kół biznesowych, samorządu gospodarczego, a także kirgiskiej Polonii.

W trakcie części oficjalnej, otwierającej Wieczór, słowo wstępne, podsumowujące polsko-kirgiską współpracę gospodarczą w 2016 r., wygłosił Ambasador Tytularny, Konsul Generalny RP w Ałmaty - Pan Andrzej Papierz, a następnie głos zabrał Wiceminister Rolnictwa i Melioracji KR – Pan Erkinbiek Czodujew, który zapewnił o gotowości ze strony Ministerstwa Rolnictwa i Melioracji KR do współpracy w zakresie wypełniania treścią postanowień umowy kredytowej.

W dalszej części Wieczoru, Pan Ambasador Andrzej Papierz wręczył nagrody, w postaci ufundowanych przez WPHI statuetek, za wybitne osiągnięcia w rozwoju polsko-kirgiskiej współpracy gospodarczej. W 2016 roku statuetkami oraz okolicznościowymi dyplomami zostały uhonorowane następujące firmy:

 

  • ABPLANALP Sp. z o.o. (Warszawa) – firma prowadzi działalność m.in. w zakresie kompletacji obiektów przeznaczonych dla rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego.
  • ОсОО «EB Group» (Biszkek) – firma jest oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem w Kirgistanie polskiego przedsiębiorstwa CERAMIKA PARADYŻ Sp. z o.o.
  • Centrum Słuchu i Mowy „MEDINCUS” (Biszkek) - Centrum jest filią Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy „MEDINCUS” w Kajetanach. Filia w Biszkeku zajmuje się diagnostyką i konsultacjami w dziedzinie otolaryngologii, audiologii oraz rehabilitacją w zakresie wad słuchu i mowy, także u najmłodszych pacjentów,

oraz

  • Konsulat Honorowy RP w Biszkeku – za nieoceniony wkład w rozwój współpracy Polski i Kirgistanu.

 

Po ceremonii wręczenia statuetek nastąpiła część artystyczna, podczas której wystąpił dziecięcy zespół muzyczny, prowadzony przez działaczkę polonijną (PSKO „Odrodzenie”) w Kirgizji, Panią Zenonę Ślązak-Biegalijewą.

 

Uroczystość zakończyło przyjęcie dla zaproszonych gości.