Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW Kazachstanie odnotowano wzrost wydobycia uranu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2016-01-21 06:14:04
kazachstan, wydobycie uranu, gospodarka

Wg Narodowej Kompanii Atomowa „Kazatomprom” S.A., w 2015 roku w Kazachstanie wydobyto 23,8 tys. ton uranu (101% planu).

Wg Narodowej Kompanii Atomowa „Kazatomprom” S.A., w 2015 roku w Kazachstanie wydobyto 23,8 tys. ton uranu (101% planu). W porównaniu z 2014 rokiem (22,829 tys. ton), odnotowano wzrost wydobycia o 4,3%.

Kazachstan zachowuje czołową pozycję w świecie jako największy producent uranu.

Narodowa Kompania Atomowa „Kazatomprom” S.A. jest narodowym operatorem w Kazachstanie w zakresie eksportu uranu i jego związków, rzadkich metali, paliwa dla elektrowni jądrowych, specjalistycznego sprzętu, technologii i materiałów podwójnego przeznaczenia. Podstawowe kierunki działalności spółki to: poszukiwania i wydobycie uranu, produkcja paliwa dla elektrowni atomowych, produkcja materiałów konstrukcyjnych, energetyka, nauka, przygotowanie kadr. „Kazatomprom” S.A. jest aktywnym uczestnikiem programu rozwoju energii odnawialnej w Kazachstanie. Obecnie spółka zatrudnia ponad 27 tys. pracowników. Narodowa Kompania Atomowa znajduje się na liście największych światowych spółek w zakresie wydobycia uranu.