Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrezydencja Kazachstanu w EaUG

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lyubov Papurina | 2016-01-15 10:18:44
kazachstan, gospodarka, aktualności

Z dniem 1 stycznia 2016 r. Kazachstan objął prezydencję w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej

Z dniem 1 stycznia 2016 r. Kazachstan objął prezydencję w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej i będzie przewodniczył pracom Najwyższej Euroazjatyckiej Rady Gospodarczej, Międzyrządowej Rady Euroazjatyckiej i Euroazjatyckiej Kosmisji Gospodarczej. W opinii prezydenta Nursułtana Nazarbajewa, będzie to duże wyzwanie ze względu na panujący kryzys ekonomiczny. Prezydent zaznaczył również, że w czasie prezydencji w EaUG Kazachstan zamierza skupić się na pogłębieniu współpracy z Szanghajską Organizają Współpracy.

Ponadto, w trakcie kazachstańskiej prezydencji, w 2016 r. planowane jest wprowadzenie elektronicznego systemu deklaracji towarów transportowanych przez terytorium EaUG, a także liberalizacja przepisów w dziedzinie transportu drogowego. Realizacja w/w programu rozpoczęła się z dniem 1 stycznia 2016 r. i ma na celu zapewnienie firmom transportowym EaUG lepszego dostępu do wewnętrznego rynku przewozów towarowych, zmniejszenie ilość tzw. „pustych” przebiegów oraz obniżenie kosztów transportu drogowego.