Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuXI Międzynarodowe Targi Technologii i Wyposażenia Kopalń oraz Kombinatów Metalurgicznych „MINING WEEK KAZAKHSTAN 2015”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-08-03 12:30:22
aktualności

W dniach 23-25 czerwca br. w Karagandzie w centrum wystawienniczym Żastar odbyły się XI Międzynarodowe Targi Technologii i Wyposażenia Kopalń oraz Kombinatów Metalurgicznych „Mining Week Kazakhstan 2015”.

W dniach 23-25 czerwca br. w Karagandzie w centrum wystawienniczym Żastar odbyły się XI Międzynarodowe Targi Technologii i Wyposażenia Kopalń oraz Kombinatów Metalurgicznych „Mining Week Kazakhstan 2015”. Organizatorami Wystawy było Ministerstwo Przemysłu i Nowych Technologii Republiki Kazachstanu, Komitet Geologii Ministerstwa Energetyki i Zasobów Mineralnych RK, Narodowa Kompania Górnicza „Tau-Ken Samruk”, Republikańskie Zrzeszenie Przedsiębiorstw Górniczych i Hutniczych, Аkimat obwodu Karagandyńskiego, „Korporacja Kazachmys” Sp. z o.o., „ArcelorMittal Temirtau” SA. oraz kompania wystawiennicza TNT Productions.

W w/w targach wzięło udział ok. 100 firm, w tym ponad 50% stanowiły firmy zagraniczne z 13 krajów. W oficjalnym otwarciu targów uczestniczyli: Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w RK i KR - Pan Jacek Kluczkowski, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Czech w RK i KR – Pani Eliszka Żygowa, I Radca, Kierownik Wydziału WPHI w Ałmaty – Pan Andrzej Stefański, Przedstawiciel Handlowy Federacji Rosyjskiej w Republice Kazachstanu - Pan Aleksander Jakowlew, Kierownik Departamentu Przemysłu i Industrialno-Innowacyjnego Rozwoju obwodu Karagandyńskiego – Pan Tolegen Igembajew, Dyrektor przedstawicielstwa międzynarodowej spółki TNT Productions, Inc. – Pan Aleksander Chmelewskij, Z-ca Dyrektora Republikańskiego Zrzeszenia Przedsiębiorstw Górniczych i Hutniczych – Pan Tulegen Muchanow.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Astanie z siedzibą w Ałmaty uczestniczył w tych targach z własnym stoiskiem informacyjnym. Na MT „Mining Week” swoje stoiska posiadały również następujące polskie firmy: Famur S.A., Plaston-P Sp. z o.o., Kopex S.A., Tubes International Sp. z o.o., Progress Eco Sp. z o.o. oraz obecny był na stoisku rosyjskiej firmy „Information Mining Technologies” przedstawiciel polskiej firmy ElektroMetal S.A. z Cieszyna. MT „Mining Week” wizytowali także przedstawiciele następujących polskich firm: Besztak, DLK Sp. z o.o., Eltel Sp. z o.o., Niwka S.A., Tranz-Tel  Sp. z o.o., Unister Plus, Zakłady Mechaniczne Wiromet S.A.