Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWieczór Polsko-Kirgiskiego Biznesu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-12-24 10:19:46
aktualności

W dniu 12 grudnia 2014 roku w hotelu "Park" w Biszkeku odbył się Wieczór Polsko-Kirgiskiego Biznesu.

W dniu 12 grudnia 2014 roku w hotelu  „PARK” w Biszkeku odbył się Wieczór Polsko-Kirgiskiego Biznesu. Ogółem w spotkaniu wzięło udział ok. 120 osób, w tym przedstawicieli kirgiskich władz, kół biznesowych, samorządu gospodarczego, polskich firm działających w Kirgizji oraz firm kirgiskich współpracujących z polskimi przedsiębiorstwami, a także przedstawicieli kirgiskiej Polonii.

Wieczór biznesu poprzedziła konferencja prasowa, poświęcona polsko-kirgiskiej współpracy gospodarczej w 2014 roku, z udziałem Konsula Generalnego RP w Ałmaty, Ambasadora Tytularnego – Pana Andrzeja Papierza, Radcy w WPHI w Ałmaty – Pana Włodzimierza Kurowskiego oraz Konsula Honorowego RP w Biszkeku – Pana Aleksandra Zlatkina. Na konferencji obecnych było 10 dziennikarzy kirgiskich. Tematyka konferencji dotyczyła głównie kredytu, jakiego w ramach pomocy wiązanej, rząd Rzeczpospolitej Polskiej udzielił Kirgiskiej Republice

W części oficjalnej, otwierającej Wieczór, uczestniczył Minister Rolnictwa i Melioracji KR – Pan Taałajbek Ajdaralijew oraz Konsul Generalny RP w Ałmaty – Pan Andrzej Papierz, który wręczył nagrody, w postaci ufundowanych przez WPHI statuetek,  za wybitne osiągnięcia w rozwoju polsko-kirgiskiej współpracy gospodarczej. W 2014 roku statuetkami oraz okolicznościowymi dyplomami zostały uhonorowane następujące firmy:

- „Art. Green” Sp. z o.o. (Kirgistan) – firma świadczy usługi w zakresie architektury zieleni i kształtowania krajobrazu;

- „Kaindy-Kant” S.A. (Kirgistan) – firma jest znaczącym importerem cukru z Polski;

- „TPK Wista” Sp. z o.o. (Kirgistan) – firma importuje z Polski dodatki dla przetwórstwa mięsnego;

- „Grąbczewscy” (Polska) – firma zajmuje się zazielenianiem miejsc publicznych (autostrady, parki, skwery).

Po oficjalnym otwarciu Wieczoru nastąpiła część artystyczna, podczas której wystąpił dziecięcy zespół muzyczny (PSKO „Odrodzenie”), a następnie przyjęcie dla zaproszonych gości.