Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUdział przedstawicielki Ministerstwa Gospodarki RP w Międzynarodowym Spotkaniu Planistycznym EXPO 2017 oraz w Forum Energii Przyszłości w Astanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-12-15 08:00:01
aktualności

W dniach 21-24 października br., w związku z udziałem w Międzynarodowym Spotkaniu Planistycznym dot. EXPO 2017 (22-23.10.2014 r.) oraz Forum Energii Przyszłości (23-24.10.2014 r.), gościła w Astanie przedstawicielka Ministerstwa Gospodarki RP – Pani Beata Jaczewska – Radca Ministra.

W dniach 21-24 października br., w związku z udziałem w Międzynarodowym Spotkaniu Planistycznym dot. EXPO 2017 (22-23.10.2014 r.) oraz Forum Energii Przyszłości (23-24.10.2014 r.), gościła w Astanie przedstawicielka Ministerstwa Gospodarki RP – Pani Beata Jaczewska – Radca Ministra.

Głównym celem Międzynarodowego Spotkania Planistycznego było przedstawienie informacji o planowanej wystawie oraz zachęcenie uczestników Spotkania do udziału reprezentowanych przez nich krajów w wystawie.

Tematem przewodnim Forum Energii Przyszłości było ograniczenie emisji CO₂ do atmosfery.

Pani Beata Jaczewska – Radca Ministra oraz towarzyszący jej Pan Andrzej Stefański – I Radca, Kierownik WPHI, wzięli udział w sesji panelowej „Program Partnerstwa „Zielony Most”: Perspektywy i Narzędzia”. Jednym z panelistów był Pan Paweł Wiktor – Wiceprezes Zarządu polskiej firmy ConsusCarbon Engineering, który w swojej prezentacji skupił się na narzędziach finansowych umożliwiających wdrażanie zielonych technologii. Po jego prelekcji wywiązała się ożywiona dyskusja, a jedną z dyskutantek była Pani Radca Ministra Beata Jaczewska, której wystąpienie – szczególnie w części dotyczącej doświadczeń w organizacji Szczytu Klimatycznego w Warszawie w 2013 r. – spotkało się z żywym zainteresowaniem słuchaczy.